"The Negotiation" to koreański thriller, którym głównym wątkiem są prowadzone negocjacje z porywaczem o nazwisku Min TaeGu (Hyun Bin). Ha ChaeYun (Son YeJin) to negocjatorka, która złożyła wypowiedzenie z pracy w policji bowiem obwiniała się za nieudaną mediację, w wyniku czego zginęła dwójka cywilów. Jednakże jej szef został porwany i trzymany w roli zakładnika, a sprawca tych czynów zażądał, by to ona prowadziła z nim rozmowy. Ha ChaeYun ma za zadanie grać na czas, zanim komandosi wkroczą do akcji.
Jakie żądania będzie stawiać Min TaeGu? Jakie motywy nim kierują? Dlaczego chciał negocjaować jedynie z Ha ChaeYun?
Te nurtująe pytania znajdą swoje odpowiedzi. Każda mijajaca godzina zbliża widzów do poznania prawdy.
Podobała mi się gęsta, złowroga atmosfera w produkcji oraz swego rodzaju chemia między dwójką z bohaterów. Mam wrażenie, że zbudowali oni więź, wyczuwalną mimo dzielącej ich odległości. Policjantka starała się ocalić zakładników, a pod koniec, znając motywację Min TaeGu, również i porywacza.
Napięcie wzrastało z każdą minutą. Przejmującą sceną było odśpiewanie piosenki przez małą dziewczynkę, będąca zakładniczką.
Obsada była iście gwiazdorska. Hyun Bina znam głownie z komedii romantycznych, więc odgrywanie przez niego czarnego charakteru było dla mnie nowością. Doskonale sprawdził się w tej roli. Son YeJin to również uznana aktorka, którą polubiłam po tym seansie jeszcze bardziej. Postać w którą się wcieliła, była osobą empatyczną, a jednocześnie potrafiła postawić na swoim, gdy przeciwstawiła się zwierzchnikom.
Zakończenie było emocjonujące i, moim zdaniem, jedyne słuszne.
Film można obejrzeć z polskimi napisami na cda.
Ocena: 4/5
Rzadko oglądam thrillery, ale ten wydaje się naprawdę godny uwagi ;)
OdpowiedzUsuńOd czasu do czasu lubię obejrzeć dobry thriller. :)
OdpowiedzUsuńO bardzo mnie zaciekawiłaś tą recenzją. Zapisuje tytuł do obejrzenia.
OdpowiedzUsuńWszystkiego dobrego 🌼