niedziela, 6 października 2013

Kompilacja wybryków szalonych fanów - część pierwsza, sasaeng EXO

wszyscy wiemy, że niektórzy fani potrafią być szaleni. Wystarczy przeczytać z czym przez lata mieli do czynienia członkowie DBSK pod tym linkiem. Jeśli jeszcze nie jesteście dostatecznie przerażeni - oto kompilacja innych wybryków sasaengów. Zacznijmy od Exotics, które cieszą się złą sławą wśród fanów. (jak zwykle moje wtrącenia są zielonym kolorem)


18 stycznia, grupa przebywała na lotnisku, by wylecieć na Filipiny, ale zostało to opóźnione z powodu kłopotów z vizami członków EXO-M. To spowodowało większe nagromadzenie się sasaengów niż zazwyczaj.
Kai stał blisko schodów, kiedy sasaeng chwycił go, powodując, że chłopak zleciał w dół, raniąc podbródek i kolano. Inne sasaengi wyznały, że widziały osoby, które zgromadziły się wokół niego i dotykały go w nieprzyzwoite miejsca. Kai nie był w stanie wstać samemu, więc Baekhyun podniósł go.
Słyszany był sasaeng mówiący: 'Muszę zrobić zdjęcie, przesuń głowę' razem z innymi przekleństwami w stronę Baekhyuna. (więcej zdjęć ze zdarzenia znajdziesz tutaj)


Tao jednoznacznie napisał na Weibo swoim łamliwym koreańskim, prosząc fanów o zaprzestanie [takich rzeczy], ponieważ nie chce by członkowie znowu zostali zranieni. 

Wcześniej, Jongin (who?), doświadczył niemiłego incydentu, kiedy miał przy sobie pluszową maskotkę, którą otrzymał od fana. Nie mógł przejść przez ochronę, więc został przeszukany i znaleziono kamerkę ukrytą w oku pluszowego misia, która była włączona i nagrywała wszystko.

Znalazłam kolejny wpis na blogu zawierający kompilację czynów sasaengs wobec EXO. Nie wiem, czy są one potwierdzone czy nie.

1. Fan sasaeng kupił identyczny van jaki używa EXO i podjeżdżał w miejsce pobytu EXO, kiedy wypełniali grafik. Luhan właściwie próbował wsiąść do niego raz [przez pomyłkę], ale jego menadżer zareagował i wyciągnął go.
2. Kyungsoo (no plis,w takim razie po co im pseudonimy sceniczne) raz miał siniaka na oku z powodu 'daepo sasaeng' (to sasaengi mają swoje podgatunki, great), która uderzyła go w oko (daepo = lustrzanka cyfrowa).
3. Tao był w zagranicznym hotelu, wypełniając grafik i sasaeng zainstalował urządzenie nagrywające w łazience, które zarejestrowało odgłosy biorącego prysznic chłopaka i nucącego piosenkę.
(taa.. to nagranie krąży po sieci i zareagował na nie sam Tao.)
4. O incydencie Kaia (to kolejny z EXO ma niemiłe przejścia z zabawkami, czy to ten sam? oh well, straciłam minutę na zweryfikowanie jego tożsamości, postaram się już to zanotować) z pluszowym misiem. (komentarz internauty: [+26, -0] Kai z EXO również otrzymał pluszowego zwierzaka jako prezent od fana na lotnisku. Zabawka nie mogła przedostać się przez ochronne bramki, więc po przeszukaniu okazało się, że w oku pluszaka ukryta była kamera.)
5. Lay, kiedy wrócił do pokoju poczekalnego, odkrył, że wszystkie ich torby były pootwierane, a ich zawartość porozrzucana wokół.
6. Fanka sasaeng wrzuciła coś plecaków członków i uciekła, po czym okazało się, że była to jej bielizna.
7. Sehun i Luhan byli przez nich molestowani seksualnie.
8. Fani sasaeng czołgali się na kolanach na zewnątrz wokół mieszkania EXO, a kiedy ludzie zapytali się ich co robią, odpowiedzieli, że szukają włosów członków EXO

[Uaktualnienie: według netizenbuzz 'kilkunastu fanów zwróciło uwagę, że incydent z maskotką się nie wydarzył'.]

(kompilacja czynów sasaengów EXO z Nate Pann)


Fani wskazywali sobie nawzajem, gdzie znajduje się Luhan na lotnisku. Kiedy Luhan upadł, nie pomogli mu wstać, ale zaczęli obmacywać jego partie intymne. Baekhyun podniósł go, wyglądając na wkurzonego.Kai upadł przez sasaeng i zranił swoją stopę. Inni członkowie musieli w końcu podtrzymywać go, ponieważ był w tak wielkim bólu.

Członkowie EXo muszą zastawiać drzwi, kiedy jeden z nich jest w łazience, by fanki nie robiły mu zdjęć.Sasaeng uczepiła się ramienia D.O. jakby była bliską przyjaciółką.


Chińska fanka zaczęła robić seksualne insynuacje skierowane do XiuMina, pytając go czy spał z Luhanem i czy Luhan traktuje go dobrze w nocy. Ponieważ Xiumin nie mógł zrozumieć, Luhan zezłościł się na chińską fankę i odciągnął od niej Xiumina.


D.O. wyszedł z budynku wyluzowany, po czym przestraszył się, gdy zobaczył czekających sasaeng.
Oko D.O. było posiniaczone po tym, gdy został uderzony przez fankę lustrzanką cyfrową. Na tym gifie wygląda jakby mówił: 'to boli'.

Zdjęcia zrobione Tao w hotelu przez sasaeng.D.O. przewracający z irytacją/zniesmaczeniem oczy na widok filmujących go fanów.


1. [+144, -3] Jest mi przykro z powodu Kyungsoo, gdy widzę gifa na którym widać, jak przerażony ucieka. Zostali piosenkarzami, ponieważ śpiewanie było ich pasją, ale sądzę, że mając codziennie do czynienia z fanami jak tacy, chciałabym odejść. To wszystko czyni mnie złą i smutną z ich powodu... Dz*wki sasaeng będą się za to smażyć w piekle, przysięgam. 

2. [+134, -5] Wyobraźcie sobie jak przerażony musiał być Kyungsoo, kiedy zwyczajnie wyszedł i zobaczył grupę sasaeng. Posty jak te denerwują mnie. EXO jest nienawidzone głównie z powodu tego, co czynią ich fani.

3. [+124, -4] Czy sasaengi nie mają mózgów?? Jak ta dziewczyna mogła uwiesić się na ramieniu Kyungsoo, kiedy on wyglądał, jakby tego nie chciał. I kto nie byłby zaskoczony widząc sasaengów, czekających na zewnątrz na niego. Potrzebne jest prawo dla tych sasaengów. Słyszałam, że niektórzy z nich nawet śledzą ich do męskiej łazienki. Zbyt obrzydliwe, żeby nazywać ich fanami, niech po prostu się odpie*rzą


Oczywiście to nie są wszystkie wybryki sasaengów EXO, ale było ich za dużo i nie chciało mi się wypisywać. Tutaj jest opisany jeden z ostatnich wyczynów. W końcu nawet sami EXO przyznali, jak im szkodzą sasaeng. Przypomniałam sobie jeszcze jedną ciekawostkę, którą czytałam na temat fanów EXO. Otóż chodzi o to, jak są nazywani na koreańskich internetowych portalach. (znowuż tłumaczę fragmenty z netizenbuzz)

"EXO ma tak ogromny homo fandom (nota ang. tłumacza: jest to kategoria fanek, które są w fandomie tylko dlatego, że interesują ich pairingi między członkami zespołu - yaoi), że mogą zaryzykować dłuższe przerwy jak ta i cały czas mają szansę dogonić innych debiutantów kiedy tylko zdecydują się zrobić comeback."

Zabawna rzecz, jaką dowiedziałam się czytając komentarze fanów EXO: Nieoficjalnie nazwały swój fandom 'Jinguh (ohjinguh)' or 'Topus (od octopus - ośmiornica)'. Musiałam zajrzeć na Naver dlaczego, i okazało się, że zrobiły to, ponieważ członkowie EXO są tak przystojni, że kiedy fani spojrzą na ich gwiazdorskie oblicza, a potem w lustro, widzą siebie jako brzydkie ośmiornice. Przypadkowy komentarz: "Czy zostaniemy na zawsze zapamiętane jako Jinguhs jeśli SM nigdy nie da nam oficjalnej nazwy fandomu?... Co jeśli te Chłopaczki z EXO zaczną mówić rzeczy jak 'Dziękuję naszym Ośmiornicom!' na ceremoniach wręczania nagród...?"

5 komentarzy:

 1. Czytanie o sasaengach EXO jest strasznie irytujące. Sama od jakiegoś czasu jestem Exotic i strasznie bolą mnie nowinki o tym jaką krzywdę znowu te fanki (jeśli wgl można je tak nazwać) zrobiły w stosunku do chłopaków :'(

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy będzie jakiś nowy post? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. mnie też to doprowadza do szału
  co SM zrobiło fanom pranie mózgu
  sorry ale czy ci ludzie w Korei nie są chorzy no ja wiem ze to tam powszechność żeby być fanem ale to jest chore
  to fani stworzyli potęgę SM ale czy oni nie zdają sobie sprawy że nie wspierają takich zachowaniem fanów tylko ich niszczą?
  właśnie dlatego SM będzie od nich wymagać więcej i więcej aż ich zniszczy !!!!!!!
  a ludzie tam tez powinni otworzyć oczy i jakoś na to zareagować
  bo to się robi chore!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zostałaś nominowana do Liebster Award. Więcej informacji tutaj -> http://ulf-stories.blogspot.com/2014/01/niespodziewana-nominacja-do-liebster.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Ludzie to są jednak ...

  OdpowiedzUsuń